https://www.traditionrolex.com/1

https://www.traditionrolex.com/1

Műkörömépítés, műkörömépítő - 359.

2024. április 23. - Béla, Adalbert napja van.

Műköröm portál a Facebook-on:

Műkörömépítés fórum

A műkörömépítés titkai, kapcsolódó kérdések, válaszok

Eddigi hozzászólások a fórum témához: 3672 db

Műkörömépítés

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni!
Megteheted IDE kattintva, vagy regisztrálhatsz oldalunkra ITT!

Torda Magdolna - Válaszolok
2011.02.28 - 18:36
Torda Magdolna - törölt felhasználó
Válasz Balaton Edit - 2011. február 27., vasárnap 22:17 üzenetére

Sziasztok! Gumi zselével milyen hosszúságú körmöt lehet építeni? ELőre is köszi!

Szia:):) Én személy szerint a rágott körömre használom építésnél:))) De használom igazából bármilyen más építésnél is:) Nagyon nagy hosszúságot próbáltam már csinálni belőle, de pont a rugalmassága miatt nekem nem jött be ): könnyen meghajolt a nagy szabadszél... de mindig úgy tanul az ember ha próbálkozik:D

2011.02.28 - 16:19
Balaton Edit
Válasz Huszár Jutka - 2011. február 28., hétfő 09:15 üzenetére

Kedves Edit! A gumizselét első sorban saját köröm megerősítésére jó használni Easy off helyett. Mivel nagyon rugalmas, ezért nem is lehet hajlítani, visszarúgja magát. Maximum még nagyon rövid körmöket (pár mm-es azabdszél) lehet belőle építeni, de hosszút és extrémebb formát (stiletto, edge, pipe) semmiképp nem. Személy szerint én az Extreme Cleart imádom:) Minden zselés körmöt abból építek, akár rövidet, akár hosszút, alapnak és C-ívnek is azt használom, és a saját körmök megerősítésére is. Jutka.

Köszi a választ:-)). Az alap dolgokkal én is tisztában vagyok. Nem általános infóra volt szükségem anyagismeretből. Díjazom, hogy minden fórumon próbálsz segíteni mindenkinek de nem véletlenűl nem egy másik helyen tettem fel a kérdésemet. Mert már mindenhol csak a te tanácsaidat lehet olvasni. Elnézést nem bántani szeretnélek, de amiket leírtál én is tisztában vagyok inkább konkrétumokra lennék kiváncsi.Bocsi

2011.02.28 - 09:15
Huszár Jutka
Válasz Balaton Edit - 2011. február 27., vasárnap 22:17 üzenetére

Sziasztok! Gumi zselével milyen hosszúságú körmöt lehet építeni? ELőre is köszi!

Kedves Edit! A gumizselét első sorban saját köröm megerősítésére jó használni Easy off helyett. Mivel nagyon rugalmas, ezért nem is lehet hajlítani, visszarúgja magát. Maximum még nagyon rövid körmöket (pár mm-es azabdszél) lehet belőle építeni, de hosszút és extrémebb formát (stiletto, edge, pipe) semmiképp nem. Személy szerint én az Extreme Cleart imádom:) Minden zselés körmöt abból építek, akár rövidet, akár hosszút, alapnak és C-ívnek is azt használom, és a saját körmök megerősítésére is. Jutka.

2011.02.28 - 08:42
Fodor Mari
Válasz Huszár Jutka - 2011. február 27., vasárnap 21:29 üzenetére

Szia! Nagyon szivesen:) Jól figyelj oda az előkészítésnél! A köröm teljes felülete legyen lemattítva, majd alaposan portalanítva. Majd a felületelőkészítő anyagok után jöhet a vékony alapréteg, majd a többi (szerintem biztosan tudod a lépéseket). Nagyon fontos, hogy se az alsó, se az oldalsó bőrredőhöz ne érhet hozzá a zselé, kb 0,5 mm-t ki kell hagyni. De a felválás nem mindig a Te hibád! Ha a vendégednek speciális összetételű a körme, akkor valami miatt egy idő után ledobhatja a felületéről a zselét. De ha akár véletlenül is nekiütközött valaminek a körme, attól is lehet felválás. Illetve ha deformáltan nő a körme, nem szabályosan, az is okozhat felválást. Nagyon figyelj oda az előkészítésre, portalanításra, és hogy a sáncokba ne menjen anyag! Ha így is ledobná a zselét, próbáld meg porciból, hátha az jobban beválik a vendégnek. Sok sikert és jó munkát:Jutka. Ui: az Extreme Clear szerintem is tökéletes választás, szerintem ne cseréd le másra:)

Koszonom szepen.

2011.02.27 - 22:17
Balaton Edit

Sziasztok! Gumi zselével milyen hosszúságú körmöt lehet építeni? ELőre is köszi!

2011.02.27 - 21:29
Huszár Jutka
Válasz Fodor Mari - 2011. február 27., vasárnap 19:30 üzenetére

Szia! Koszi a tanacsot.Jelenleg is Extreme Cleart hasznalok ,tenyleg nagyon jo vele dolgozni.Mitol van az ,hogy sajat korom erositesnel felvalik a zsele a korom vegenel?

Szia! Nagyon szivesen:) Jól figyelj oda az előkészítésnél! A köröm teljes felülete legyen lemattítva, majd alaposan portalanítva. Majd a felületelőkészítő anyagok után jöhet a vékony alapréteg, majd a többi (szerintem biztosan tudod a lépéseket). Nagyon fontos, hogy se az alsó, se az oldalsó bőrredőhöz ne érhet hozzá a zselé, kb 0,5 mm-t ki kell hagyni. De a felválás nem mindig a Te hibád! Ha a vendégednek speciális összetételű a körme, akkor valami miatt egy idő után ledobhatja a felületéről a zselét. De ha akár véletlenül is nekiütközött valaminek a körme, attól is lehet felválás. Illetve ha deformáltan nő a körme, nem szabályosan, az is okozhat felválást. Nagyon figyelj oda az előkészítésre, portalanításra, és hogy a sáncokba ne menjen anyag! Ha így is ledobná a zselét, próbáld meg porciból, hátha az jobban beválik a vendégnek. Sok sikert és jó munkát:Jutka. Ui: az Extreme Clear szerintem is tökéletes választás, szerintem ne cseréd le másra:)

2011.02.27 - 19:30
Fodor Mari

Szia! Koszi a tanacsot.Jelenleg is Extreme Cleart hasznalok ,tenyleg nagyon jo vele dolgozni.Mitol van az ,hogy sajat korom erositesnel felvalik a zsele a korom vegenel?

2011.02.27 - 10:17
Huszár Jutka
Válasz Fodor Mari - 2011. február 26., szombat 22:34 üzenetére

Sziasztok!egy velemenyt szeretnek,szerintetek melyik a legjobb epito clear CN zsele?

Szia! Én az Extreme Clear-t használom alapnak és C-ívnek is. Nagyon szeretem, nagyon jó vele dolgozni:) Sűrű anyag, nem folyik el, ott marad, ahová teszed és az ecseted hegyével is jól tudod formázni, nagyon rá se kell nyomni. Nekem különösen jó, mert én a sűrűbb zselékkel szeretek dolgozni:) Sűrűsége ellenére hajlítható is: miután feltetted, 10 másodpercre tedd lámpába, majd vedd ki a sablont és máris hajlíthatod csipesszel. Utána tedd vissza szintén másodpercre, és ha szükséges, még mindig tudod egy kicsit alakítani. Ha elkészült a kívánt forma mind a 10 körmöm, tedd be mindegyiket 3-4 percre száradni, így nem fog elfolyni rajta a körömágyhosszabbító (ezt Darabos Évi tanította nemrég a tanfolyamán és nekem bevált módszer). A hígabbak nekem nem jöttek be, nem szerettem, hogy elfolytak. Szerintem a hígabbakat nehezebb alakítani, mert ügyelni kell, meg ne folyjon sehol sem. Próbáltam a Builder Clear I-et és II-t is, de nekem nem volt az igazi. Összegezve:ha szereted a sűrű építőket, akkor próbáld ki az Extreme Clear-t, ha egy kicsit hígabbakat, akkor a Titanium-ot javaslom. Azt is próbáltam, az is nagyon jó:) Jó munkát:Jutka.

2011.02.27 - 08:25
EDO
Válasz Andrea K Szamosi - 2011. február 26., szombat 09:55 üzenetére

köszönöm a választ és a tippeket csajok :) A youtube-ról csak annyit...h jól válogassátok meg a videókat mert sajnos 80-20 % arányban elég silány munkák vannak fenn :( De neked Edit sikerült találnod egy igényes munkát :) Köszi :))

Szívesen és a Gabóéi is tényleg nagyon jóóóó! :)

2011.02.27 - 08:24
EDO
Válasz EDO - 2011. február 26., szombat 08:15 üzenetére

Szia! Én is a youtube-ról néztem az edge teknikákat. http://www.youtube.com/watch?v=Bq2m0bKqMIc&playnext=1&list=PLDC5E56F4A1560146

Igen lehet én zseléből csináltam.Az Xtreme clear elég sűrű és ugye hajlítható is.

Képzési naptár

mukorom.hu - Műkörmös képzési naptár

https://www.traditionrolex.com/1