https://www.traditionrolex.com/1

https://www.traditionrolex.com/1

Műköröm készítés hibái - 216.

2024. április 19. - Emma, Malvin, Zseraldina napja van.

Műköröm portál a Facebook-on:

Műköröm készítés hibái fórum

A műköröm készítés során felmerülő problémák megosztásának és az arra adott válaszoknak a színtere.

Eddigi hozzászólások a fórum témához: 2206 db

Műköröm készítés hibái

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni!
Megteheted IDE kattintva, vagy regisztrálhatsz oldalunkra ITT!

2011.04.16 - 05:39
Ildi
Válasz Huszár Jutka - 2011. április 15., péntek 09:05 üzenetére

Szia! Tünde válasza nekem is tetszik:) Modern korban élünk, vendéglátó egységekbe ajánlatos mosogatógépet venni. Én fodrász vendégemnél kipróbáltam az Extreme Clear-t, mert ő is sokat nyúl vízbe hajmosáskor, illetve háztartást is vezet. Én mindegyik vendégemnél savas primert használok előkészítésnél, savmenteset csak nagyon vékonyan akrilfesték alá. Őnála bevált az Extreme Clear, neki tartósan megmaradtak a körméig egészen a következő töltésig (4-6 hét). Mondjuk nekm titok, hogy építő zselék közül az Extreme Clear a kedvencem:):):) Ha sehogy sem maradna fent neki a zselé, próbálkozzatok porcival

Szia Kedves Jucus! Neked is köszi a választ,ezt a zselét még nem próbáltam csak a titániumot,meg a hagyományos építőjét,de azok se váltak be... Nem porcizom:( De kipróbálom ezt az exreme cleart hátha beválik:)

2011.04.15 - 10:59
Huszár Jutka
Válasz Gondos Nikolett - 2011. április 15., péntek 09:23 üzenetére

Sziasztok! Nekem is van egy problémám! Porcelánnal dolgozok, és ha akrillal díszítek, akkor viszonylag hamar lepattog róla a fényzselé! Vastagon teszem rá az akrilt? Vagy a fényzselét?

Szia! Ha elkészültél az építéssel, átreszelted és portalanítottad, kenj a köröm felületére nagyon vékonyan savmentes primert. HA ráfestetted a mintát, szintén nagyon vékonyan kenj rá tipragasztót az ecsetesből. Ha ez is megszáradt, erre mehet a fényzselé, szintén nagyon vékonyan. Akrilfestékkel is szép vékonyan kell dolgozni, olyat válasszál, ami egy rétegben is jól fed.

Gondos Nikolett - Válaszolok
2011.04.15 - 09:23
Gondos Nikolett - vendég

Sziasztok! Nekem is van egy problémám! Porcelánnal dolgozok, és ha akrillal díszítek, akkor viszonylag hamar lepattog róla a fényzselé! Vastagon teszem rá az akrilt? Vagy a fényzselét?

2011.04.15 - 09:22
Huszár Jutka
Válasz Fodor Mari - 2011. április 13., szerda 20:03 üzenetére

Sziasztok!nekem is szuksegem lenne tanacsra,en nem alkalmazom a tippes modszert,de egy vendeg kimondottan tipeset szeretne,tudnatok e segiteni valami jo tanacsal hogyan csinaljam hogy tartos legyen?

Szia! Bevallom, én sem dolgozok tipel. Azokat a gondolatokat írom le, amiket a körmös suliban tanultunk. Előkészítésnél ugyanúgy fel kell tolni a bőrt és lemattítani a köröm teljes felületét, mint az épített technikánál, majd jó alaposan portalanítani. Fontos, hogy a tipnek illeszkednie a vendég saját körmének, mielőtt felragasztanád, próbáld rá. A tipnek a vájatába tegyél egy kis ragasztót, majd fentről csúsztatsd ütközésig és tartsd rajta pár 10-15 másodpercig. Középen soha ne nyomd meg, max csak 2 oldalon. Utána rövidítés, formázás, összereszelés. Teljesen szintbe kell reszelni és a végén újra portalanítani. Nail Prep és primer csak a vendég saját körmére kerülhet, a tipre nem, mert besárgul. És jöhet a bevonás zselével vagy porcival és a többi:) Ha nem kedveled Te sem a tipet, győzd meg a vendégedet jó érvekkel, hogy maradjon az építettnél, hisz az sokkal természetesebb hatású és több mindent is lehet belőle készíteni, mint a tipesből:)

2011.04.15 - 09:05
Huszár Jutka
Válasz Ildi - 2011. április 14., csütörtök 07:56 üzenetére

Sziasztok! Van egy vendégem aki kocsmában dolgozik putosként.Rengeteget mosogat tip-kombis vízben.... Az a problémám,hogy nála hamar felválik a zselé kb 2-3 hét után elkezd levegősődni.Már elég sok mindent kipróbáltam,még a gumi zselét is,de semmi nem vált be.Tudnátok valamit tanácsolni hogy esetleg mit lehetne még tenni?Más vendégemnél akár 5-6 hétig sincs felválás,igaz ők nem ilyen munkahelyen dolgoznak.

Szia! Tünde válasza nekem is tetszik:) Modern korban élünk, vendéglátó egységekbe ajánlatos mosogatógépet venni. Én fodrász vendégemnél kipróbáltam az Extreme Clear-t, mert ő is sokat nyúl vízbe hajmosáskor, illetve háztartást is vezet. Én mindegyik vendégemnél savas primert használok előkészítésnél, savmenteset csak nagyon vékonyan akrilfesték alá. Őnála bevált az Extreme Clear, neki tartósan megmaradtak a körméig egészen a következő töltésig (4-6 hét). Mondjuk nekm titok, hogy építő zselék közül az Extreme Clear a kedvencem:):):) Ha sehogy sem maradna fent neki a zselé, próbálkozzatok porcival

2011.04.15 - 05:39
Ildi
Válasz Kovács Tünde - 2011. április 14., csütörtök 09:50 üzenetére

savas primer???? a főnöke pedig vegyen mosogatógépet...

Kedves Tünde! Savas primert használok nála... Nagyon tetszik a válaszod "mosogatógép" pont ugyanezt mondtam én is neki :)))) Sajnos Békés megyében élünk és itt nincs sok munkalehetőség,tehát ha nem tetszik neki a mosogatás akkor mehet....1000 másik ugrana a helyére....:(

2011.04.15 - 05:36
Ildi
Válasz R. ERIKA - 2011. április 14., csütörtök 10:45 üzenetére

Szia Ildikó a nővérem is pultos de nálunk nincs ilyen probléma a körmei akár 6 hétig is birják.Probáld ki hogy felkened a savas primert megvárod mig megszárad majd a savmenteset az ragacsosra köt .Nekünk bevált

Szia Erika! Nála savas primert használok,de a 2-őt együtt még nem próbáltam...:)Köszi a tippet,ha legközelebb jön tölteni kipróbálom...

2011.04.14 - 10:45
R. ERIKA
Válasz Ildi - 2011. április 14., csütörtök 07:56 üzenetére

Sziasztok! Van egy vendégem aki kocsmában dolgozik putosként.Rengeteget mosogat tip-kombis vízben.... Az a problémám,hogy nála hamar felválik a zselé kb 2-3 hét után elkezd levegősődni.Már elég sok mindent kipróbáltam,még a gumi zselét is,de semmi nem vált be.Tudnátok valamit tanácsolni hogy esetleg mit lehetne még tenni?Más vendégemnél akár 5-6 hétig sincs felválás,igaz ők nem ilyen munkahelyen dolgoznak.

Szia Ildikó a nővérem is pultos de nálunk nincs ilyen probléma a körmei akár 6 hétig is birják.Probáld ki hogy felkened a savas primert megvárod mig megszárad majd a savmenteset az ragacsosra köt .Nekünk bevált

2011.04.14 - 09:50
Kovács Tünde
Válasz Ildi - 2011. április 14., csütörtök 07:56 üzenetére

Sziasztok! Van egy vendégem aki kocsmában dolgozik putosként.Rengeteget mosogat tip-kombis vízben.... Az a problémám,hogy nála hamar felválik a zselé kb 2-3 hét után elkezd levegősődni.Már elég sok mindent kipróbáltam,még a gumi zselét is,de semmi nem vált be.Tudnátok valamit tanácsolni hogy esetleg mit lehetne még tenni?Más vendégemnél akár 5-6 hétig sincs felválás,igaz ők nem ilyen munkahelyen dolgoznak.

savas primer???? a főnöke pedig vegyen mosogatógépet...

2011.04.14 - 07:56
Ildi

Sziasztok! Van egy vendégem aki kocsmában dolgozik putosként.Rengeteget mosogat tip-kombis vízben.... Az a problémám,hogy nála hamar felválik a zselé kb 2-3 hét után elkezd levegősődni.Már elég sok mindent kipróbáltam,még a gumi zselét is,de semmi nem vált be.Tudnátok valamit tanácsolni hogy esetleg mit lehetne még tenni?Más vendégemnél akár 5-6 hétig sincs felválás,igaz ők nem ilyen munkahelyen dolgoznak.

Képzési naptár

mukorom.hu - Műkörmös képzési naptár

https://www.traditionrolex.com/1